Otsi

Kategooriad

Eduard Vääri (koostaja) - UNO SAHVA. SPORDI- JA RAHVAMEES - Tartu 2005

Eduard Vääri (koostaja) - UNO SAHVA. SPORDI- JA RAHVAMEES - Tartu 2005

Eduard Vääri (koostaja) - Uno Sahva : Spordi- ja rahvamees - s.n., Tartu 2005

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Eduard Vääri (koostaja)
Pealkiri: Uno Sahva : Spordi- ja rahvamees
Kirjastus: s.n., Tartu
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Helen Kuremaa ja Margus Merilai
Väljaandmise aeg: 2005
Formaat: ca 16x22 cm, 256 lk., kõva köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: väga heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Raamat on välja antud teeneka spordipedagoogi ja õppejõu ning mitmete võimlemisalaste raamatute autori Uno Sahva (1925-1996) 80. sünniaastapäevaks. Teose koostaja professor Eduard Vääri on üle 45 aasta olnud Uno Sahva kaaslane ülikoolis, spordisaalis, suusamatkadel, Mustametsas ja perekondlikel koosviibimistel.

«Materjal liigendatakse kaheks suuremaks osaks, milles omakorda on alajaotused. Esimene osa sisaldab materjali Uno Sahva perekonnaloost, õpingutest, tööst õppeasutustes ja spordiorganisatsioonides ning võimlemise massiüritustes. Teine osa on meenutuslik, Uno Sahvast kirjutavad töökaaslased, sõbrad-tuttavad, perekonnaliikmed, õppejõud-võimlejad ja Mustametsa sporditare veel elavad inimesed.

Uno Sahva kohta võib öelda, et ta pakatas elujõust, et ta põles särava leegiga. Sellega haaras ta kaasa paljusid ennast kehaliselt ja vaimselt tugevdama. Samas jõudis ta avaldada teoreetilisi ja praktilisi teoseid ning õppevahendeid, oli sadade ettevõtmiste algataja ja läbiviija. Temal oli käsitamatu võime sütitada masse, neid õpetada ja juhtida - ta oli spordi- ja rahvamees.»
Eduard Vääri