Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Aino Pajupuu ja Villu Toots - KRÄSSID, KROONID, MASKID - Tallinn 1985

Aino Pajupuu ja Villu Toots - KRÄSSID, KROONID, MASKID - Tallinn 1985

Aino Pajupuu ja Villu Toots - Krässid, kroonid, maskid - Tallinn 1985

Rohkem infot


99,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Aino Pajupuu ja Villu Toots
Pealkiri: Krässid, kroonid, maskid
Kirjastus: s.n., s.l. [Tallinn]
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: s.a. [1985?]
Formaat: ca 22x30 cm, 26 graafilist lehte + mapi kaaned
Kaal: ca 600 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud väljaanne

Märkused: NB! Käesolevas mapis on 26 lehte. Mõningatel andmetel on olemas ka 29 lehega mappe. Käesoleva väljaande enamiku lehtede tagumistele külgedele on kleebitud paberid värvinädistega, enamus neist on ka eraldi A. Sommerlingi nim. sovhoosi templiga tembeldatud ning signeeritud.

Käesolevat kogumikku on Tallinnas ja Tartus aastail 1983-1984 valmistatud 50 komplekti, mis on tegijate poolt signeeritud ja nummerdatud. Käesolev kannab numbrit 40 ja on signeeritud Villu Tootsi poolt (Aino Pajupuu signatuuri ei ole). Vt. ka fotodelt.

- - - - -

"Krässid, kroonid, maskid" on ainukordne taidekogumik. Siin on kunstilises vormis esitatud mõningaid väljundeid ammu alanud tööst eesti ikebana edendamiel. On mõistetavselge, et selle sarja lõppvisioonis pidid kokku saama eesti ikebana suurmeister Aino Pajupuu ja meie kirjakultuuri maailmatasandile viija Villu Toots. Elegantne šrift sobib ikebanat mõtestama.

Jaapanlased andsid printsiibi. Andsid oskuse siduda looduse elavat ja elutut seadeina inimese rõõmuks ja kodude iluks. Väärtprintsiip saab kõikide omaks. Ilma jäljenduspaineta. Ilma muust mullast kasvava võõrastuseta. Eesti kõrred, talvelumestki välja pingutunud raod ühendavad eesti maaläheduse ja sajandeid näinud vaimsuse jaapanliku arusaamaga. See on näide kultuuride lähenemisest ja rikastumisest.

Jaan Eilart