Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Dino Buzzati - TATARLASTE KÕRB. INTEGRAALTEKST - Europeia nr. 43, Avita 1997

Dino Buzzati - TATARLASTE KÕRB. INTEGRAALTEKST - Europeia nr. 43, Avita 1997

Dino Buzzati - Tatarlaste kõrb : Integraaltekst - Europeia nr. 43, Avita 1997

Rohkem infot


9,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Dino Buzzati
Pealkiri: Tatarlaste kõrb : Integraaltekst
Kirjastus: Avita
Sari: Europeia nr. 43
Tõlkija: Anne Kalling
Kujundaja, illustraator: Anne Linnamägi
Väljaandmise aeg: 1997
Formaat: ca 16x21 cm, 224 lk., kõva köide
Kaal: ca 350 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: «Tatarlaste kõrb» (1940) on lugu noorest ohvitserist, kes suunatakse tööle kaugele ja pea inimtühja mägede vahel asuvasse garnisoni. Noormees saab tunda tõelist koduigatsust ja unistab normaalse elu juurde naasmisest. Hoolimata kõigest jääb ohvitser kaunilt kirjeldatud mägimaastikule mitmekümneks aastaks – lootes, et ühel päeval jõuab kohale vaenlane, kelle vastu võideldes saabuks ükskord ka tema hiilgehetk.

Dino Buzzati (1906–1972) on tuntud Itaalia kirjanik, poeet, näitekirjanik, illustraator ja ajakirjanik. Buzzati stiilile on omane pehme ja lihtne struktuur, mis balansseerib sürrealistliku ja fantaasiarikka maailma piirimail.

«Tatarlaste kõrb» on Dino Buzzati kõige kuulsam teos. Buzzatil on imeline oskus maalida lugejale pilte tõelisest elust. Juba esimesest leheküljest tundub, justkui kirjeldaks autor lugeja enda elulugu kõigi selle murede ja rõõmudega.

Inspiratsiooni teose kirjutamiseks sai Buzzati Itaalia ajalehes Corriere della Sera töötades. Nimelt nentis kirjanik pärast üht eriti rutiinset ja igavat öövahetust: «Mulle tundus sageli, et see rutiin ei lõpe iialgi ning kulutab täiesti mõttetult aega minu elust.»