Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Asta Willmann - PEOTÄIS TUHKA, TEINE MULDA. ÜKS PIKK JUTT RÕÕMUT, ARMUST JA LOOTUSEST. III KÖIDE - EKK (Rootsi) 1962 (KK)

Asta Willmann - PEOTÄIS TUHKA, TEINE MULDA. ÜKS PIKK JUTT RÕÕMUT, ARMUST JA LOOTUSEST. III KÖIDE - EKK (Rootsi) 1962 (KK)

Asta Willmann - Peotäis tuhka, teine mulda : Üks pikk jutt rõõmust, armust ja lootusest. III köide - Eesti Kirjanike Kooperatiiv (Rootsi) 1962

Rohkem infot


7,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Asta Willmann
Pealkiri: Peotäis tuhka, teine mulda : Üks pikk jutt rõõmust, armust ja lootusest. III köide
Kirjastus: Eesti Kirjanike Kooperatiiv, Rootsi
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Silvia Leitu
Väljaandmise aeg: 1962
Formaat: ca 13x18 cm, 304 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 400 g
Seisukord: ümbrispaber kahjuks puudub, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Autor jätkab peategelase Iia saatuse jutustamist hoopis uues ning temale saatuslikus situatsioonis. Kui eelmised köited olid tähelepandavad oma laia panoraamiga, siis käesolevas kontsentreerub jutustus rohkem oluliste tegelaste ümber. Sorav jutustamisviis ja elulised ning huvitavad detailid teevad selle raamatu kergesti ligipääsetavaks igale lugejale.

Ervin Tiedeberg astub kohvikuuksest tänavale ja vaatab aeglaselt ringi. Ta armastab noid veidi laisku ja leebeid hilissuve või varasügise õhtuid, pimedust ja tänavalaternaid, trammikellade helinat, autode sõidusurinat ning sihitult voogavat inimmassi kitsail ja kõverail südalinna tänavail. Ja ta armastab jätta kõike seda sammhaaval selja taha, kui lonkides tõuseb mäkke piki Komandandi tänavat, või segamatus üksinduses suundub läbi jaheda kangialuse Nunna tänava alguses Pika Jala otsal, ta armastab Patkuli treppide järsku tõusu ja linnaäärsete kauguste tagasihoidlikku lamedust, ta tunneb rahuldust vaadates alla punaseile telliskivikatuseile valgeks lubjatud viiluservadega, mis kuulekalt seisnud oma kohal läbi sajandite.