Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Clifford D. Simak - LIBAHUNDI PRINTSIIP - Kupar 1997

Clifford D. Simak - LIBAHUNDI PRINTSIIP - Kupar 1997

Clifford D. Simak - Libahundi printsiip - Kupar 1997

Rohkem infot


24,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Clifford D. Simak
Pealkiri: Libahundi printsiip
Kirjastus: Kupar
Sari: -
Tõlkija: Lennart Lepajõe
Kujundaja, illustraator: Tarmo Puudist
Väljaandmise aeg: 1997
Formaat: ca 15x22 cm, 232 lk., kõva köide
Kaal: ca 370 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Andrew Blake leitakse kaugelt planeedilt kapslisse kätketult ja tuuakse tagasi Maale, mees kannatab täieliku amneesia all. Üle 200 aasta vana, mõtleb ja tegutseb ta nagu inimene, kuid taipab peagi oma ehmatuseks, et tema kehas peituvad veel kaks võõrolevust – veider bioloogiline arvuti ja hundilaadne metsloom. Viimase võimust võttes pageb ta haiglast ja asub otsima oma minevikku...

Libahundi printsiip on Simakile iseloomulikult haarav ja intelligentne põnevuslugu.

- - - - -

Clifford D. Simak kuulub õigusega 20.sajandi angloameerika ja maailma ulmekirjanduse ikoonide Isaac Asimovi, Artur C. Clarke’i, robert A. Heinleini, Ray Bradbury, Stanislaw Lemi ja vendade Strugatskite sekka.

Ta on eesti lugejate seas tänaseni üks armastatumaid ameerika fantaste ning seda ilmselt paljuski seepärast, et ta looming ei ole oma põhiolemuselt kuri ega konfliktne, vaid pigem nukker-sõbraliku alatooni ja kerge muigega jutustatud sageli ruraalse ja pastoraalse hõnguga klassikalist narratiivi austav kirjandus, mille tegevuspaikadeks võivad näiteks olla Minnesota ja Wisconsini osariikide rahulikud maapiirkonnad, tema kujutatud tulnukad ei ole arhetüüpsed vallutajad ja hirmuäratavad monstrumid, vaid inimlikud olendid, keda kujutatakse pigem ette kuskil Kesk-Lääne maamaja terrasil õlut joomas ja juttu puhumas kui maailma vallutamas.