Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Helena Risthein (koostaja) - AGAATE VEEBER. NÄITUSE KATALOOG - Eesti NSV Riiklik Kunstimuuseum 1984

Helena Risthein (koostaja) - AGAATE VEEBER. NÄITUSE KATALOOG - Eesti NSV Riiklik Kunstimuuseum 1984

Helena Risthein (koostaja) - Agaate Veeber : Näituse kataloog - Eesti NSV Riiklik Kunstimuuseum 1984

Rohkem infot


4,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Helena Risthein (koostaja)
Pealkiri: Agaate Veeber : Näituse kataloog
Kirjastus: Eesti NSV Riiklik Kunstimuuseum
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Leonhrad Lapin, Agaate Veeber
Väljaandmise aeg: 1984
Formaat: ca 14x21 cm, 32 lk., pehme köide
Kaal: ca 80 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: ENSV Riiklik Kunstimuuseum on varem eksponeerinud vaid üksikuid Agaate Veeberi (sündinud 1901 Tallinnas, surnud 1988 New Yorgis) töid. 1981. a saatis kunstnik muuseumile 87 lehte aastaist 1938–1981. Suurejooneline kingitus sai aluseks personaalnäitusele, mis esmakordselt tutvustab selle «Pallasest» võrsunud andeka graafiku loomingut. Salome Trei tundlikkuse ja nüansirikkuse, Aino Bachi naiseliku lüürika asemel näeme nende põlvkonnakaaslase kunstis karget, peaaegu askeetlikku tundejõudu.

Kunstniku meelisalaks sai kuivnõel, mida olid soosinud ka ekspressionistid. Ta käsitleb kuivnõela rahutult, ja nagu paljud kaasaegsed, maaliliselt. Tööd alustades rakendab Veeber lühikest täksivat joont, hiljem üldistab kujutise pikemate hoogsate tõmmetega. A. Veeber on tuntud ka raamatukunstnikuna. Ta alustas 1930-ndate lõpu kaanekujunduste ja lihtsakoeliste pildikestega P. Manteuffeli «Ajaviitele peeruvalgusel», hiljem illustreeris J. Liivi ja H. Visnapuu luulet.

Väljendusvahendeid pidevalt rikastades ei taotle A. Veeber kunagi puhttehnilisi efekte või detailisära. Lõpetatud töödes säilib eskiislik värskus, kaasa räägib söövituse ja tõmmise «juhuslik» kordumatus. Elavalt, vahetult jõuab vaatajani kunstniku sõnum ja «Pallase» vaimsus. Kataloogis on ära toodud Agaate Veeberi eluloolised andmed ja esinemised näitustel, samuti estampide, joonistuste ja eskiiside nimekiri aastate lõikes. Lisatud on 10 reproduktsiooni (tööde loetelu ka vene keeles).