Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Kathleen Taylor - AJUPESU. MÕTETE KONTROLLIMISE TEADUS - Pilgrimi psühholoogiasari, Pilgrim 2012

Kathleen Taylor - AJUPESU. MÕTETE KONTROLLIMISE TEADUS - Pilgrimi psühholoogiasari, Pilgrim 2012

Kathleen Taylor - Ajupesu : Mõtete kontrollimise teadus - Pilgrimi psühholoogiasari, Pilgrim 2012

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Kathleen Taylor
Pealkiri: Ajupesu : Mõtete kontrollimise teadus
Kirjastus: Pilgrim
Sari: Pilgrimi psühholoogiasari
Tõlkija: Jürgen Innos
Kujundaja, illustraator: Ivi Piibeleht
Väljaandmise aeg: 2012
Formaat: ca 15x22 cm, 160 lk., pehme köide
Kaal: ca 550 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kathleen Taylori teos on paeluv sissejuhatus inimkäitumise tumeda poole mõistmiseks. Raamat annab usaldusväärse ja kergesti loetava ülevaate ajupesu kesksetest tehnikatest ja mõtete kontrollimise ajaloost, tutvustades samaaegselt ka silmapaistvate psühholoogide, filosoo­fide ja neuro­tead­laste arvamusi ning eksperimente, mida on tehtud selle salapärase nähtuse mõistmiseks. Autoril on õnnestunud lihtsalt ja kaasakiskuvalt esitada väga laiahaardelist materjali, tutvustades ajupesukäsitlusi­ psühholoogia kontekstis ning andes põhjaliku ülevaate neuro­teaduslikest tagamaadest. Oma teoses «Ajupesu» pöörab Kathleen Taylor erilist tähele­p­anu ajupesu praktilisele poolele meie igapäevaelus, sõlmides osavalt kokku kaasaja aju-uuringud, närviteaduse huvitavamad leiud ning sotsiaalpsühholoogia praktilised katsed ja avastused.

Salapärast manipuleerimist vaetakse raamatus põnevate näidete ning kõhedusttekitavate päris­elu-lugude kaudu. Taylor kirjeldab ilmekalt, kuidas hariduse, psühhoteraapia, reklaami, religiooni ning poliitika abil piiratakse inimeste mõtlemis- ja tegutsemisvabadust, luues väärkujutlusi ning käitumiseelistusi, mida inimesed tihti ei teadvusta. Lihtsas keeles kirjutatud manipuleerimis- ja mõjutamis­psüh­ho­loogia alane ülevaade pakub väärtuslikku mõtlemis­ainet kõigi­le­ psühholoogiahuvilistele ning laiemale luge­jas­­konnale. Samas täi­dab käesolev teos olulist lünka eesti­keelses mõjutamispsühho­loogia alases kirjanduses.

Kathleen Taylor on Oxfordi Üli­kooli füsioloogia-, anatoomia-­­ ja geneetika­osakonna teadur, kes on spetsialisee­runud kognitiivse neuroteaduse ja ­psühholoogia valdkonnale. Käesolev teos tõi autorile rahvusvahelise tunnustuse.