Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

John Lewis Gaddis - KÜLM SÕDA - Tänapäev 2007

John Lewis Gaddis - KÜLM SÕDA - Tänapäev 2007

John Lewis Gaddis - Külm sõda - Tänapäev 2007

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: John Lewis Gaddis
Pealkiri: Külm sõda
Kirjastus: Tänapäev
Sari: -
Tõlkija: Marek Laane
Kujundaja, illustraator: Tõnu Kaalep
Väljaandmise aeg: 2007
Formaat: ca 15x22 cm, 360 lk., kõva köide
Kaal: ca 750 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Käesolev raamat on terviklik ülevaade külma sõja ajaloost. Nagu autor ütleb, on paljude tänapäeva noorte jaoks see pingeline ajajärk juba sama kauge ja võõras kui rääkida Aleksander Suurest, Caesarist või Napoléonist. Mõned, aga kaugeltki mitte kõik saavad aru, et kui konflikti kriitilistel hetkedel oleksid teatud otsused olnud teistsugused, poleks nad pruukinud ilmavalgust nähagi.

John Lewis Gaddise suurepärane raamat seletab, kuidas said II maailmasõja liitlastest verivaenlased ja kuidas kõik lahenes. Räägitakse mässude mahasurumisest Tšehhoslovakkias, Ida-Saksamaal ja Ungaris ning konfliktidest üle kogu maailma. Kirjeldatakse Kennedy ja Hruštšovi vastasseisu, Nixoni ja Mao Zedongi suhteid ning Johannes Paulus II, Ronald Reagani, Margaret Thatcheri ja Mihhail Gorbatšovi rolli ning mõtteid külma sõja lõpetamisel. Autor on kasutanud raamatu kirjutamisel palju erinevaid allikad, muuhulgas ka Poliitbüroo koosolekute protokolle ja maailma riigipeade abide poolt tehtud märkmeid.

John Lewis Gaddis on USA ajaloolane ja üks juhtivaid külma sõja eksperte kogu maailmas. Ta on ajalooprofessor Yale'i Ülikoolis.