Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Richard P. Martin - VANA-KREEKA MÜÜDID - Pegasus 2003

Richard P. Martin - VANA-KREEKA MÜÜDID - Pegasus 2003

Richard P. Martin - Vana-Kreeka müüdid - Pegasus 2003

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Richard P. Martin
Pealkiri: Vana-Kreeka müüdid
Kirjastus: Pegasus
Sari: -
Tõlkija: Ülle Jälle
Kujundaja, illustraator: Kalle Müller
Väljaandmise aeg: 2003
Formaat: ca 16x24 cm, 400 lk., kõva köide
Kaal: ca 750 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Kõrgeauline Richard P. Martin õpetab kreeka ja rooma kirjandust Stanfordi ülikoolis, kus tema juhtida on vana-kreeka ja vana-rooma kirjanduse õppetool. Ta omandas bakalaureusekraadi (vana-kreeka ja vana-rooma ning keldi kirjanduses), magistrikraadi ja doktorikraadi (klassikalises filoloogias) Harvardi ülikoolis, on töötanud ajakirjanikuna Boston Globe’is ning õpetanud kaheksateist aastat Princetoni ülikoolis. Tema huvialadeks on kaasaegne ja antiikluule ning poeetika, iiri keel ja kirjandus, kaasaegne Kreeka kultuur ja maailma suuliste eepiliste traditsioonide uurimine. Ta on Kreekas palju ringi reisinud, et näha oma silmaga kohti, mida seostatakse selles raamatus jutustatud müütidega.

Siit raamatust leiame müüdid, mis on meie kultuuripärandit tugevalt mõjutanud – sellised surematud lood nagu Orpheuse ja Eurydike armastus või Demeteri lein tütar Persephone kaotuse üle lummavad lugejaid ka tänapäeval. Heraklese, Theseuse ja Perseuse seiklused on põimunud surematu Prometheuse ja sureliku Oidipuse tragöödiatega, Zeusi armuseikluste, Hermese vempude ja Dionysose joovastusega.

Põhjalik sissejuhatus iga osa alguses aitab müüte paremini mõista ja suurendab lugemisnaudingut. Kokku on raamatus viiskümmend kuus legendaarset lugu.