Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Mari Adamson (koostaja) - TÄNAPÄEVA KOSTÜÜME RAHVARÕIVASTE AINETEL - ERK 1955, ilma lõikeleheta

Mari Adamson (koostaja) - TÄNAPÄEVA KOSTÜÜME RAHVARÕIVASTE AINETEL - ERK 1955, ilma lõikeleheta

Mari Adamson (koostaja) - Tänapäeva kostüüme rahvarõivaste ainetel - ERK 1955

Rohkem infot


49,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Mari Adamson (koostaja)
Pealkiri: Tänapäeva kostüüme rahvarõivaste ainetel
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Silvia Vasmuth, Astrid Bulkin, Leida Klaus, Hilja Kulles, Saima Loik-Paabo, Elga Tammal, Õie Tamsar, Leida Madisson, Mari Sumera, Emmi Vahelaid ja Heino Kersna
Väljaandmise aeg: 1955
Formaat: ca 30x23 cm, 64 lk., kõva köide
Kaal: ca 450 g
Seisukord: eraldi lehel kaasas olnud lõikeleht (millel olid küll ainult mõnede raamatus esitletud rõivaste lõiked) kahjuks puudub, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Raamatu eessõnast:

Käesoleva albumi ajalooliste rahvarõivaste osas antud valik tahaks olla jätkukd "Üldlaulupeo Teataja" eri numbrites antud kostüümide valikule. Seega on viimastel aastatel kättesaadavaks tehtud vajalikud andmed kokku 25 meie ajaloolise kostüümi kohta.

Meie rahvakunsti pärandi tutvustamisel laiadele hulkadele esitab käesolev väljaanne uue valiku eesti rahvarõivaid - kihnu, mustjala, hageri, jõhvi ja viru-jaagupi naisekostüümi ning jüri mehekostüümi. Antud valik on teostatud põhimõttel, et kostüümid oleksid tüüpilised, et kostüümid oleksid päritolult erinevatest kohtadest ja et kostüümide põhivärvitoonid oleksid erinevad.

Samuti esitatakase käesolevas väljaandes 56 massikostüümi, mis on loodud eesti rahvarõivaste tegumoe alusel või milles on rakendatud meie rahvarõivaste sugemeid.