Otsi

Kategooriad

Friedrich Schiller - ORLEANS'I NEITSI - Teosed, ERK 1959

Friedrich Schiller - ORLEANS'I NEITSI - Teosed, ERK 1959

Friedrich Schiller - Orleans'i neitsi - Teosed, 1959

Rohkem infot


3,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Friedrich Schiller
Pealkiri: Orleans'i neitsi
Kirjastus: Eesti Riiklik Kirjastus
Sari: Teosed
Tõlkija: Anna Tulik
Kujundaja, illustraator: Paul Reeveer ja Vive Tolli
Väljaandmise aeg: 1959
Formaat: ca 11x17 cm, 148 lk., ümbrispaberiga pehme köide
Kaal: ca 120 g
Seisukord: ümbrispaberil on paar pisemat rebendit, eeslehel on kunagise omaniku nimekirjutus, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Oma "Orleans'i neitsi" lõi Schiller Napoleoni sissetungi aegu Saksamaale. Jeanne d'Arc'i loos nägi ta nii-öelda eeskuju võitluseks välisvaenlase vastu ja püüdis äratada rahvuslikku iseteadvust.

See naiivne romantiline kurbmäng on tõeline ülemlaul lihtrahva patriootilisusele, kuna talutüdruk Domremy'st mõistis paremini kui ülikud, mis teha. Ajaloolise ainega on Schiller talitanud oma äranägemist mööda, lisades niigi keskaegsele legendaarset ja müstilist, lastes konflikti tekkida Johannas endas ja ära jättes ka ta hukkamise. Seetõttu ei kujune tragöödia masendavaks süüdistuseks ei tahtejõuetu valitseja ega katoliku kiriku vastu, kes vabastaja nii kergel käel vaenlase meeleheaks ohverdasid, vaid kõlab pigem optimistliku üleskutsena võitlusele.

Teose lavastamisel Leipzigis 1801. aasta septembris puhkes kohalviibivale autorile lausa kiidutorm - publik mõistis, mis autor öelda tahtis.