Otsi

Kategooriad

Toomas Karjahärm - AJALOOLASE KÄSIRAAMAT - Argo 2004

Toomas Karjahärm - AJALOOLASE KÄSIRAAMAT - Argo 2004

Toomas Karjahärm - Ajaloolase käsiraamat - Argo 2004

Rohkem infot


14,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Toomas Karjahärm
Pealkiri: Ajaloolase käsiraamat
Kirjastus: Argo
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Marge Pent
Väljaandmise aeg: 2004
Formaat: ca 16x22 cm, 248 lk., kõva köide
Kaal: ca 460 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Mis on ajalugu, kas teadus või kunst, või hoopis vanade dokumentide töötlemine? Kas ajaloos valitseb juhus või paratamatus? Kas ajaloolane on karm kohtunik või mõista püüdja, kõikvõimas prohvet ja tõekuulutaja või pimeduses eksleja?

Neile küsimustele püüab autor oma uues raamatus vastata. Ajaloo uurimise igaveste probleemide kõrval on puudutatud ka moodsaid suundumusi ja teooriaid, mida illustreerivad autori tähelepanekud staažika ajaloo uurija ja õpetajana.

Selgitatakse selliseid ajalooteaduse põhjapanevaid mõisteid nagu fakt, ajalootõde, historism. Kirjeldatakse seda, mis on uut maailma ja Eesti ajalooteaduses. Kõne alla tulevad ajaloo seosed ideoloogia ja poliitikaga. Näited on võetud peamiselt Eesti ajalookirjandusest. Vajalik raamat ajaloolastele, ajalooõpetajatele ja üliõpilastele.

Toomas Karjahärm (s. 1944) on professor, ajaloodoktor, Ajaloo Instituudi vanemteadur, mitme uurimisprojekti juht. Avaldanud uurimusi peamiselt 19. ja 20. sajandi poliitilisest ja sotsiaalajaloost.