Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Enn Kasak - VABA PATTULANGEMISE SEADUS - Argo 2009

Enn Kasak - VABA PATTULANGEMISE SEADUS - Argo 2009

Enn Kasak - Vaba pattulangemise seadus - Argo 2009

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Enn Kasak
Pealkiri: Vaba pattulangemise seadus : Raamat on pühendatud neile, kelle poolest võinuks see ilmumata olla
Kirjastus: Argo
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: Tiina Sildre ja Navitrolla
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 15x22 cm, 240 lk., kõva köide
Kaal: ca 510 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Ehkki lugu algab peale ning jätkub kohati külajutu stiilis, tuleb seda lugedes olla valvas, sest miski pole tekstis selline, nagu esialgu paistab. Võib-olla on ainsaks pidepunktiks heatahtlik huumor. Enn Kasaku raamat sobib mõnusaks lugemiseks ka väsinud vaimule, kuid teksti aluskihtide tabamiseks võiks lugeja kõrvade vahelt üles leida midagi, mis on nullist tugevasti erinev. Kasuks tuleb talle hariduski, abi on nii füüsikast, filosoofiast kui ka igivanadest keeltest.

Võib-olla suudab taibukas lugeja juba esimesel pilgul märgata näilise lihtsameelsuse all peituvad kurikavalaid pöördeid, natukese valesti kirjutamise stiili rahutukstegevat, kuid humoorikat dissonantsi. Aeg-ajalt kipub meenuma mõndagi Mark Twaini loomingust. Selle vaimuga harmoneeruvad hästi romaani illustreerimiseks kasutatud Navitrolla varased graafikad, millest enamus on varem ilmumata.

Vähem pretensioonikas lugeja võib nautida värvikaid dialooge ning ilmekaid kujundeid, ta ei pea märkama kuidas teadusarutelud parodiseeruvad ning külafilosoofiale (autori sõnul) «süvähavvad» tekivad. Auku kukuvad vaid need, kes kipuvad liiga kiiresti ära arvama, mida öelda taheti ning mis edasi juhtub.

Filosoofilise allkoega ulmeromaan müstilise realismi vaimus.