Otsi

Kategooriad

Jaan Vorms - PUNASED LEEGID. KAKS SAAREMAA JUTTU - Noor-Eesti 1927

Jaan Vorms - PUNASED LEEGID. KAKS SAAREMAA JUTTU - Noor-Eesti 1927

Jaan Vorms - Punased leegid : Kaks Saaremaa juttu - Noor-Eesti 1927

Rohkem infot


34,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jaan Vorms
Pealkiri: Punased leegid : Kaks Saaremaa juttu
Kirjastus: Noor-Eesti Kirjastus, Tartu
Sari: -
Tõlkija: -
Kujundaja, illustraator: ?
Väljaandmise aeg: 1927
Formaat: ca 14x20 cm, 248 lk., kõva köide
Kaal: ca 330 g
Seisukord: tagakaas veidi määrdunud, kaante sisekülgedel ja paaril esimesel ning viimasel lehel kerged plekikesed, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Kuressaare ajalehe «Meie Maa» toimetaja J. Vormsi 2 jutustust:

Kevadised vood. Jutustus 1905-1906. a. sündmusist Saaremaal.

Punased leegid. Jutustus sõjapäevilt

- - - - -

Võib-olla leidub Vormsi juttudes nende kompostisioonilises ehtsuses oskamatusi. Kuid tuleb ikka silmas pidada, et nad on ajalehe joonealuse jaoks kirjutatud muu toimetuse töö kõrval, enamasti jupikaupa, kui trükikojapoiss juba seljataga käsikirja ootas. Aga kes tahaks J. Vormsi ladusa fabuleerimise ande, tema sisemise helluse ja õrnuse juures kahelda, tema kunsti juures, kuidas ta ilma pikemate kirjeldusteta meile oma juttude tegelasi dialoogides - kahekõnedes elusalt silma ette maalida oskab. Tema loodusekirjeldused on lühikesed, aga alati tabavad, ei osutu kunagi banaalseteks ja äratarvitatuteks.

Vormsi ainete valik on laialisem kui mõnegi meie kirjaniku oma - peetagu silmas tema jutustusi eesolevas raamatus kuulsast Saaremaa mässust punaseil päevil, millest me õige vähe teame ja Saaremaa esimesest mässust a. 1905-1906. Minu meelest on Vormsi kunst see päris õige nõndanimetatud «Heimatkunst» ja Vorms esimeses reas kodumaakirjanik.

Vormsi kaudu õpime Saaremaa rahvast, tema elu ja olu õige hästi tundma, tema enamasti saarte murrakus kirjutatud dialoogid teevad tema tööd veel huvitavamaks.
A. Kitzberg


>