Otsi

Kategooriad

Walter Scott - IVANHOE - Eesti Päevalehe romaaniklassika, nr. 50, EPL 2008

Walter Scott - IVANHOE - Eesti Päevalehe romaaniklassika, nr. 50, EPL 2008

Walter Scott - Ivanhoe - Eesti Päevalehe romaaniklassika, nr. 50, EPL 2008

Rohkem infot


9,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Walter Scott
Pealkiri: Ivanhoe
Kirjastus: Eesti Päevaleht
Sari: Eesti Päevalehe romaaniklassika; nr. 50
Tõlkija: A. H. Tammsaare
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 2008
Formaat: ca 15x22 cm, 384 lk., kõva köide
Kaal: ca 640 g
Seisukord: väga heas seisus raamat, uus, avamata originaalkilepakendis (kilepakendil võib - aga ei pruugi - olla rebendeid)

Märkused: Ajalooline rüütliromaan 12. sajandi Inglismaast, mis hakkas kujunema killustatud feodaalvalduste maast monoliitseks kuningriigiks. Kõik näivad omavahel sõjajalal olevat - normannid saksidega, kristlased juutidega, lihtrahvas feodaalidega ja feodaalid omavahel.

Põikpäist feodaalijõuku juhib kuningas Richard Lõvisüdame vend John, kes on venna äraolekul haaranud võimu. Keegi ei tea, keda usaldada. Ainult asjasse pühendatuile on teada, et kodumaale on naasnud Richard Lõvisüdame truu kaaskondlane, vapper rüütel Wilfred Ivanhoe.

Walter Scott annab rea värvikaid tegelaskujusid: tüüpilised tolle aja röövrüütlid Front-de-Boeuf ja Bois-Guilbert, juut Yorki Isaac koos oma tütre Rebekkaga, Robin Hood ja tema vabakütid, preestirüüs liiderdaja ja prassija abt Aymer jt. Kosutav lugemine keskaegse inimeste tõekspidamistest ja inimestest, kelle tähtsaim varandus oli nende au.