Otsi

Kategooriad

Chao-Hsiu Chen - VÕITMISE IIDNE KUNST. 108 HIINA SÕJAKAVALUST - Pegasus 2003

Chao-Hsiu Chen - VÕITMISE IIDNE KUNST. 108 HIINA SÕJAKAVALUST - Pegasus 2003

Chao-Hsiu Chen - Võitmise iidne kunst : 108 hiina sõjakavalust - Pegasus 2003

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Chao-Hsiu Chen
Pealkiri: Võitmise iidne kunst : 108 hiina sõjakavalust
Kirjastus: Pegasus
Sari: -
Tõlkija: Kadre Vaik
Kujundaja, illustraator: Chao-Hsiu Chen
Väljaandmise aeg: 2003
Formaat: ca 13x21 cm, 320 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 440 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Elu on sageli nagu lahinguväli - oma soovide täidemineku nimel tuleb võidelda. Kõik tahavad võita, kuid vähe on võitjaid ja veel vähem neid, kes oma edu hoida suudavad. Võitmiseks pole vaja jõudu, kui sinu salarelvaks on hästi läbimõeldud strateegia. Just strateegia on võitluskunst ja võidu saladus.

Hiina Impeeriumi 5000 aasta pikkune ajalugu on olnud väga rahutu. Poliitilised ja sõjalised vaidlused, diplomaatilised intriigid, kodusõjad ja revolutsioonid päädisid ootamatute ja julmade muutustega dünastias. Pidev võitlus ülemvõimu eest sünnitas palju riukameistreid ja pettusekunstnikke, mehi, kes suutsid oma imperaatori võidule aitamise nimel välja mõelda kavalaid strateegiad.

Paljud neist stratageemidest ehk sõjakavalustest said nii kuulsaks, et neid pärandati edasi põlvest-põlve ja nad saavutasid vanasõnade staatuse. Nende tarkust ei kasutatud mitte ainult võitlusväljal, aga ka paljudes igapäevastes olukordades. Selle iidse Hiina tarkuse abil suudad ka sina ilma suure ajakuluta oma eesmärkide saavutamiseks parima strateegia koostada. Neist sõjakavalustest pole kasu mitte ainult sulle soodsates olukordades, vaid eelkõige just neis olukordades, kus kõik sinu vastu näib rääkivat.

Enamus stratageeme pärineb iidsetest tekstidest, mille hulka kuuluvad ka Sun Tse Bin Fa (Sun Tse Sõjakunst), Sanshiliu Gi (36 Sõjakavalust) ning Tai Gong Lio Tau (Tai Gongi Sõjalised Õpetused). Need raamatud räägivad küll sõjalistel teemadel, kuid neis sisalduvad nõuanded sobivad ka muudesse olukordadesse ja aitavad lahendada vaidlusi ja kahtlusi tööl, äris, armastuses ja igapäevaelus. Raamat on illustreeritud kaunite bambusepiltidega, millest igale on lisatud moto, mis peaks Sõjakavalust paremini mõista aitama. Valik langes bambusele, sest Hiina kunstis on see tähtsaim tugevuse sümbol, tähistades seega võitu. Loodusjõud võivad bambust küll painutada, aga ta ei murdu eal ning seepärast tõuseb ta varsti taas uhkelt sirgu.