Otsi

Kategooriad

Rabindranath Tagore - INIMESE RELIGIOON - Olion 1997

Rabindranath Tagore - INIMESE RELIGIOON - Olion 1997

Rabindranath Tagore - Inimese religioon - Olion 1997

Rohkem infot


9,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Rabindranath Tagore
Pealkiri: Inimese religioon
Kirjastus: Olion
Sari: -
Tõlkija: Stella Noa
Kujundaja, illustraator: -
Väljaandmise aeg: 1997
Formaat: ca 13x18 cm, 200 lk., kõva köide
Kaal: ca 180 g
Seisukord: heas seisus kasutatud raamat

Märkused: India poeedi ja muusiku filosoofilised loengud inimese jumalikkusest.

* Need teod, mida teeme ainult oma mina pärast, aheldavad "Gita" järgi meie hinge, omakasupüüdmatu tegu aga, mille teeme minast loobumise nimel, on tõeline ohver.

* Meie vajadused on paljunenud nii pööraselt ruttu, et oleme jäänud ilma oma jõudeajast, mis võimaldaks meil sügavamalt mõista ja uskuda oma mina. See tähendab, et oleme kaotanud oma religiooni, igatsuse inimeses oleva jumalikkuse, taevaehitaja, muusikategija, unistuste unistaja puudutuse järele.

* Hoida elus meie usk ideaalse täiuse tegelikkusesse - see funktsioon on tsivilisatsioonil, mida kujundatakse peamiselt just seda ideaali väljendavatest tunnetest ja sümbolitest. Või teiste sõnadega, tsivilisatsioon on kunstilooming, mille eesmärgiks on realiseerida objektiivselt meie nägemus vaimselt täiuslikust.

* Mõne aastaga suudaksin selgeks õppida, kuidas ratast pöörates teha tuhandetesse nõeltesse üheaegselt augud; aga olla absoluutselt lihtne ja külalislahke oma vaenlase või võõra vastu, - see nõuab põlvkondadepikkust väljaõpet. Lihtsus ei arvesta omaenda väärtust, ei nõua palka, ja seetõttu need, kes on armunud võimu, et mõistagi, et vaimse väljendumise lihtsus on tsivilisatsiooni kõrgeim saadus.

* Lao-zi ütleb ühes oma lausungis: "Need, kelles on voorus (dharma), hoolitsevad oma kohustuste täitmise eest; need, kelles ei ole voorust, hoolitsevad oma nõudmiste täitmise eest."