Otsi

Kategooriad

Voldemar Veedam ja Carl B. Wall - PURJETAMINE VABADUSSE - Eesti 100, Unitas 2017

Voldemar Veedam ja Carl B. Wall - PURJETAMINE VABADUSSE - Eesti 100, Unitas 2017

Voldemar Veedam ja Carl B. Wall - Purjetamine vabadusse : [Eestlaste uskumatu mereretk üle Atlandi] - Eesti 100, Unitas 2017

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Voldemar Veedam ja Carl B. Wall
Pealkiri: Purjetamine vabadusse : [Eestlaste uskumatu mereretk üle Atlandi]
Kirjastus: Unitas
Sari: Eesti 100
Tõlkija: Olev Luhaveer
Kujundaja, illustraator: Asko Künnap
Väljaandmise aeg: 2017
Formaat: ca 13x20 cm, 336 lk., kõva köide
Kaal: ca 670 g
Seisukord: eeslehel käsitsi kirjutatud pühendus, muidu heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: EV100 juubelitrükk.

«Purjetamine Vabadusse» on rahvusvaheliselt läbi aegade üks kuulsamaid eesti merelugusid. See on põgenemislugu, kus mehed, naised ja lapsed seisavad silmitsi punavõimudega ja ookeaniga.

«Purjetamine vabadusse» jutustab kuueteistkümne eestlase, kelle hulgas neli väikest last, riskiderohkest 8247 meremiili pikkusest mereretkest üle Atlandi väikesel rannasõidupurjekal. Oma teekonnal tõotatud maale läbib purjekas Erma maalilise Göta kanali Rootsimaal, tormise ja miine täis Põhjamere, purjetab läbi Loch Nessi ja Kaledoonia kanali ning jõuab pärast seiklusrikast Atlandi ületamist Ameerikasse. Eestlaste ilmumisest Norfolki sadamasse 1945. aasta detsembris sai suursündmus, millest kirjutas rahvusvaheline press üle terve maailma ja mille kohta võttis hiljem sõna ka president Truman isiklikult.

Voldemar Veedami ja Carl B Wall'i poolt 1952. aastal New Yorgis kirjapandud lugu eesti paadipõgenikest sai pärast selle ilmumist rahvusvaheliseks menukiks, mida tõlgiti kokku 30 keelde ja mis 1960'ndatel oli väga lähedal Hollywoodi mängufilmiks saamisele. Nõukogude ajal ei lubatud raamatut Eestis trükkida ja seetõttu on see üks kuulsamaid eesti merelugusid meil ikka veel vähetuntud.

EV100 juubelitrükk sisaldab hulgaliselt ajaloolisi fotosid mereretkest, teekonnakaarti, arhiivimaterjale, infot autorite kohta ja merendussõnastikku.

Eessõna ja tutvustavad tekstid: Meelis Niinepuu ja Matthew B Wall.