Otsi

Kategooriad

Jung Chang ja Jon Halliday - ESIMEES MAO. RÄÄKIMATA LUGU - Inimene ja ajalugu, Varrak 2009

Jung Chang ja Jon Halliday - ESIMEES MAO. RÄÄKIMATA LUGU - Inimene ja ajalugu, Varrak 2009

Jung Chang ja Jon Halliday - Esimees Mao : Rääkimata lugu - Inimene ja ajalugu, Varrak 2009

Rohkem infot


34,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Jung Chang ja Jon Halliday
Pealkiri: Esimees Mao : Rääkimata lugu
Kirjastus: Varrak
Sari: Inimene ja ajalugu
Tõlkija: Rein Turu
Kujundaja, illustraator: Dan Mikkin
Väljaandmise aeg: 2009
Formaat: ca 17x25 cm, 784 lk. + 32 lk. pilditahvleid, ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 1600 g
Seisukord: heas seisus vähekasutatud raamat

Märkused: Mao Zedong (1893–1976) oli üks 20. sajandi suurimaid diktaatoreid, kes juhtis ligemale nelikümmend aastat Hiina Rahvavabariiki, seistes Hiina Kommunistliku Partei eesotsas.

Jung Changi ja Jon Halliday koostöös 2005. aastal valminud Mao biograafia on tänaseni kõige põhjalikum käsitlus Hiina diktaatori elust. Raamat põhineb pikaajalisel uurimistööl ja intervjuudel Maole lähedal seisnud ja temaga kokku puutunud inimestega. Autorid näitavad meile senitundmatut Maod, keda tegelikult ei kannustanud ei idealism ega ideoloogia, vaid sügav võimuiha. Pärast seda, kui Mao oli kogu Hiina 1949. aastal oma võimule allutanud, sai tema salajaseks eesmärgiks valitseda kogu maailma. Seda unistust ellu viia püüdes põhjustas ta 38 miljoni inimese surma ja maailma ajaloo suurima näljahäda. Kokku suri Mao valitsemise all rahuajal üle 70 miljoni inimese.

Kombineerides põhjalikku uurimistööd suurepärase jutustamisoskusega, kirjeldab biograafia Mao julmi võimumänge ja tema hirmuvalitsust: tema esimesed ohvrid olid talupojad, siis intellektuaalid ja viimaks ta oma sisering. Kirjeldatakse Mao iseloomu ning tema uskumatut käitumist oma lähedaste – naiste, armukeste ja lastega.

Raamatu autor Jung Chang (s 1952) on pärit Sichuani provintsist Hiinas. Enne Sichuani ülikoolis inglise keelt õppima asumist jõudis ta olla talutööline, terasetööstuse tööline ja elektrik. 1978. aastal lahkus ta Hiinast ning sai stipendiumi õppimaks Yorki ülikoolis, kus ta 1982. aastal omandas esimese Hiina Rahvavabariigi kodanikuna Suurbritannias doktorikraadi. 1991. aastal ilmus tema sulest auhinnatud perebiograafia «Metsluiged» (eesti k. 2001). Tema abikaasa Jon Halliday (s 1939) on endine Londoni ülikooli King's College'i vanemteadur, kes on kirjutanud mitmeid raamatuid Aasia ajaloost.