Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Ursula K. Le Guin - PIMEDUSE PAHEM KÄSI - F-sari, Varrak 2002

Ursula K. Le Guin - PIMEDUSE PAHEM KÄSI - F-sari, Varrak 2002

Ursula K. Le Guin - Pimeduse pahem käsi - F-sari, Varrak 2002

Rohkem infot


19,90 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Ursula K. Le Guin
Pealkiri: Pimeduse pahem käsi
Kirjastus: Varrak
Sari: F-sari
Tõlkija: Krista Kaer
Kujundaja, illustraator: Tiina Reinsalu
Väljaandmise aeg: 2002
Formaat: ca 15x21 cm, 280 lk., ümbrispaberiga kõva köide
Kaal: ca 410 g
Seisukord: ümbrispaberi tagumise kaane sissepööratud osal on rebendeid ja puuduvaid tükikesi, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Genly Ai, Oikumeeni saadik läheb Talveplaneedile, et valmistada ette sealse kultuuri liitumist Oikumeeniga. Tegemist on eripärase maailmaga, kus võimutsevad peaaegu aasta ringi lumi ja jää ning inimesed on ühesoolised, omandades eri sootunnused ainult teatud ajavahemikuks. Saadik satub kohalikesse intriigidesse ning teda püütakse ära kasutada võimuvõitluses. Lõpuks sõltub tema enda ellujäämine ning võib-olla isegi Getheni Liigaga ühinemine ühe inimese võimest talle võõrast kultuuri mõista ja sellele vastavalt käituda.

Ursula K. Le Guin on kõige enam auhindu saanud ameerika ulmekirjanik. Et tema isa oli tuntud antropoloog Alfred Kroeber, siis ka Ursulat on algusest peale paelunud just nn pehme või sotsiaalulme. Tema loodud maailmad on peensusteni lihvitud ning ta pöörab suurt tähelepanu eri kultuuride kokkupuudetele ja -põrgetele ja nende võimalikele tagajärgedele.