Otsi

Kategooriad

Eurokalkulaator

1 EUR = 15,6466 EEK

Arvuta

Gerald Durrell - MINU PERE JA MUUD LOOMAD - RKE 1994

Gerald Durrell - MINU PERE JA MUUD LOOMAD - RKE 1994

Gerald Durrell - Minu pere ja muud loomad - RKE 1994

Rohkem infot


12,50 € -

1 toode on laos

NB! Hetkel viimane laos olev eksemplar.

Autor: Gerald Durrell
Pealkiri: Minu pere ja muud loomad
Kirjastus: RKE
Sari: -
Tõlkija: Piret Saluri ja Rein Saluri
Kujundaja, illustraator: Anne Linnamägi
Väljaandmise aeg: 1994
Formaat: ca 15x22 cm, 264 lk., kõva köide
Kaal: ca 370 g
Seisukord: kaaned veidi kulunud, muidu heas seisus kasutatud raamat

Märkused: Gerald Durrell sündis 1925.aastal Indias. Aastatel 1933-1939 elas tema perekond Korfu saarel. Elust Korful on Durrell kirjutanud veel kaks raamatut - «Linnud, loomad ja sugulased» ning «Jumalate aed».

Väikesest Gerryst sai lugupeetud loodusteadlane ja kirjanik. Ta käis kümnetel ekspeditsioonidel üle terve maailma, asutas loomaaia Jersey saarel ning tegutses aastaid väljasuremisohus haruldaste loomaliiide säilitamise nimel.

Tema vend Larry, kellest sai mõjukas kirjanik Lawrence Durrell, elas Korful ja teistel Kreeka saartel ka pärast Teist maailmasõda ning kirjutas need oma paljudesse romaanidesse ja reisikirjadesse.

- - - - -

"Üks kümneaastane poiss või tüdruk ei pruugi veel midagi teada tökatmustadest jõgedest ega sellestki, millist õhku ta linnas sisse hingab. Ta ei ole veel hirmul looduse saatuse pärast ja talle lihtsalt meeldib iga liblikas, varblane või rohututt, sõltumata sellest, kas ta ise elab keset asfalti või keset metsi.

«Minu pere ja muud loomad» on raamat kõigepealt just sellistele lugejatele ja sellisest poisist. Siin ei ole veel põnevaid reise kaugetele maadele, mis raamatu kirjutaja edaspidi ette võtab, siin on juttu tavalistest loomadest, kes võiksid ka meie koduümbruses elada. See on raamat kõige suurematest avastustest inimese elus."
Rein Saluri

- - - - -

«Kandsin nördinud rätsupoja taskus koju ja tutvustasin teda teatava kartusega oma perele. Minu üllatuseks tervitati teda täieliku heakskiiduga ja kellelgi polnud midagi selle vastu, et ma ta majja jätan...»